Australian Open 2019 – čtyřhra juniorek
Australian Open 2019 | |
---|---|
Vítězové: | Nacumi Kawagučiová Adrienn Nagyová |
Finalisté: | Chloe Becková Emma Navarrová |
Výsledek: | 6–4, 6–4 |
Soutěže | |
mužská dvouhra (q) • mužská čtyřhra | |
ženská dvouhra (q) • ženská čtyřhra | |
smíšená čtyřhra | |
dvouhra juniorů • čtyřhra juniorů | |
dvouhra juniorek • čtyřhra juniorek | |
Australian Open čtyřhra juniorek | |
2018 ◄◄ 2019 ►► 2020 | |
Grand Slam 2019 čtyřhra juniorek | |
Australian Open • French Open Wimbledon • US Open |
Čtyřhra juniorek Australian Open 2019 probíhala ve druhé polovině ledna 2019. Do deblové soutěže australského tenisového grandslamu v Melbourne Parku nastoupilo třicet dva párů tvořených hráčkami, které splňovaly kritéria juniorské kategorie. Obhájcem titulu byl tchajwansko-čínský pár Liang En-šuo a Wang Sin-jü. Liangová již nebyla věkově způsobilá do soutěže zasáhnout a Wangová se jí rozhodla nezúčastnit.
Vítězem se stala třetí nasazená dvojice složená z 16leté Japonky Nacumi Kawagučiové a o rok starší Maďarky Adrienn Nagyové, které ve finále za 61 minut zdolaly americké turnajové osmičky Chloe Beckovou s Emmou Navarrovou po dvousetovém průběhu. Každá z vítězek získala premiérový grandslamový titul kariéry a do juniorského kombinovaného žebříčku ITF si připsala 270 bodů.[1] Maďarská hráčka v této kategorii navázala na triumf krajanky Anikó Kaprosové z roku 2000.[1]
Nasazení párů
- Pak So-hjon / Hong Yi Cody Wong (2. kolo)
- Thasaporn Nakloová / Manančaja Sawangkaewová (čtvrtfinále)
- Nacumi Kawagučiová / Adrienn Nagyová (vítězky)
- Marta Custicová / Helene Pellicanová (čtvrtfinále)
- Wang Ťia-čchi / Čeng Čchin-wen (1. kolo)
- Elina Avanesjanová / Anastasija Tichonovová (2. kolo)
- Loudmilla Bencheikhová / Francesca Curmiová (semifinále)
- Chloe Becková / Emma Navarrová (finále)
Pavouk
Legenda | ||
|
|
|
Finálová fáze
Semifinále | Finále | |||||||||||
Darja Frajmanová Federica Rossiová | 62 | 63 | ||||||||||
8 | Chloe Becková Emma Navarrová | 77 | 77 | |||||||||
8 | Chloe Becková Emma Navarrová | 4 | 4 | |||||||||
3 | Nacumi Kawagučiová Adrienn Nagyová | 6 | 6 | |||||||||
3 | Nacumi Kawagučiová Adrienn Nagyová | 6 | 2 | [10] | ||||||||
7 | Loudmilla Bencheikhová Francesca Curmiová | 4 | 6 | [7] |
Horní polovina
První kolo | Druhé kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | ||||||||||||||||||||||
1 | Pak So-hjon Hong Yi Cody Wong | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Alice Amendola Zozija Kardava | 4 | 1 | 1 | S-h Pak HYC Wong | 4 | 6 | [8] | ||||||||||||||||||
Manon Léonard Lisa Pigato | 4 | 4 | D Frajman F Rossi | 6 | 4 | [10] | |||||||||||||||||||
Darja Frajman Federica Rossi | 6 | 6 | D Frajman F Rossi | 6 | 77 | ||||||||||||||||||||
Martyna Kubka Stefania Rogozińska Dzik | 3 | 3 | WC | O Gadecki M Smith | 2 | 63 | |||||||||||||||||||
WC | Olivia Gadecki Megan Smith | 6 | 6 | WC | O Gadecki M Smith | 6 | 0 | [10] | |||||||||||||||||
Martina Biagianti Carlota Martínez Cirez | 2 | 6 | [4] | 6 | E Avanesjan A Tichonova | 2 | 6 | [8] | |||||||||||||||||
6 | Jelena Avanesjan Anastasija Tichonova | 6 | 4 | [10] | D Frayman F Rossi | 62 | 63 | ||||||||||||||||||
4 | Marta Custic Helene Pellicano | 6 | 6 | 8 | C Beck E Navarro | 77 | 77 | ||||||||||||||||||
Leylah Annie Fernandez Sasha Wood | 1 | 4 | 4 | M Custic H Pellicano | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Saki Imamura Ku Yeon-woo | 5 | 2 | V Pepeljajeva A Sajfetdinova | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
Veronika Pepeljajeva Avelina Sajfetdinova | 7 | 6 | 4 | M Custic H Pellicano | 6 | 2 | [6] | ||||||||||||||||||
WC | Charlotte Kempenaers-Pocz Taylah Lawless | 4 | 1 | 8 | C Beck E Navarro | 3 | 6 | [10] | |||||||||||||||||
Mana Kawamura Funa Kozaki | 6 | 6 | M Kawamura F Kozaki | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
Alt | Alexandra Anttila Skyler Marie Grace Grishuk | 4 | 4 | 8 | C Beck E Navarro | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
8 | Chloe Beck Emma Navarro | 6 | 6 |
Dolní polovina
První kolo | Druhé kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | ||||||||||||||||||||||
5 | Wang Ťia-čchi Čeng Čchin-wen | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Sada Nahimana Mojuka Učijima | 6 | 6 | S Nahimana M Učijima | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Caijsa Wilda Hennemann Valentina Ryser | 7 | 6 | CW Hennemann V Ryser | 0 | 4 | ||||||||||||||||||||
WC | Roopa Bains Natasha Russell | 5 | 3 | S Nahimana M Učijima | 2 | 62 | |||||||||||||||||||
Polina Kuděrmetova Marija Tkačeva | 6 | 4 | [6] | 3 | N Kawaguči A Nagy | 6 | 77 | ||||||||||||||||||
Victoria Allen Destinee Martins | 4 | 6 | [10] | V Allen D Martins | 3 | 0 | |||||||||||||||||||
WC | Anastasia Berezov Talia Gibson | 3 | 4 | 3 | N Kawaguči A Nagy | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
3 | Nacumi Kawaguči Adrienn Nagy | 6 | 6 | 3 | N Kawaguči A Nagy | 6 | 2 | [10] | |||||||||||||||||
7 | Loudmilla Bencheikh Francesca Curmi | 2 | 6 | [10] | 7 | L Bencheikh F Curmi | 4 | 6 | [7] | ||||||||||||||||
Amber Marshall Annerly Poulos | 6 | 4 | [8] | 7 | L Bencheikh F Curmi | 5 | 77 | [10] | |||||||||||||||||
Valentina Ivanov Carol Young Suh Lee | 64 | 7 | [5] | M Krupenina D Snigur | 7 | 64 | [8] | ||||||||||||||||||
Marija Krupenina Darja Snigur | 77 | 5 | [10] | 7 | L Bencheikh F Curmi | 77 | 4 | [10] | |||||||||||||||||
Kylie Collins Kacie Harvey | 6 | 4 | [6] | 2 | T Naklo M Sawangkaew | 65 | 6 | [7] | |||||||||||||||||
Kamilla Bartone Giulia Morlet | 1 | 6 | [10] | K Bartone G Morlet | 5 | 65 | |||||||||||||||||||
Priska Madelyn Nugroho Wej S'-ťia | 0 | 2 | 2 | T Naklo M Sawangkaew | 7 | 77 | |||||||||||||||||||
2 | Thasaporn Naklo Manančaja Sawangkaew | 6 | 6 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2019 Australian Open – Girls' Doubles na anglické Wikipedii.
- ↑ a b Anna Wynn. Amazing! Adrienn Nagy makes Hungarian tennis history during the Australian Open! [online]. Daily News Hungary, 2019-01-27 [cit. 2019-01-29]. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Juniorský turnaj Australian Open 2019 [online]. Mezinárodní tenisová federace [cit. 2019-01-29]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-01-02. (anglicky)