Teemantliiga
Teemantliiga (Diamond League) on iga-aastane rahvusvaheline IAAF-i korraldatav tippkergejõustiklaste võistlussari. Sari loodi 2010. aastal asendama IAAF-i Kuldliigat.
Võistlused
Hooaeg | Aasta | Etappe | Alguskuupäev | Lõpukuupäev |
---|---|---|---|---|
1. | 2010 | 14 | 14. mai | 27. august |
2. | 2011 | 14 | 6. mai | 16. september |
3. | 2012 | 14 | 11. mai | 7. september |
4. | 2013 | 14 | 10. mai | 6. september |
5. | 2014 | 14 | 9. mai | 5. september |
6. | 2015 | 14 | 15. mai | 11. september |
7. | 2016 | 14 | 6. mai | 9. september |
8. | 2017 | 14 | 5. mai | 1. september |
9. | 2018 | 14 | 4. mai | 31. august |
10. | 2019 | 14 | 3. mai | 6. september |
Teemantliiga võitjad
Mehed
Ala | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meetrit | Tyson Gay | Asafa Powell (1/2) | Usain Bolt | Justin Gatlin (1/3) | Justin Gatlin (2/3) | Justin Gatlin (3/3) | Asafa Powell (2/2) |
200 meetrit | Wallace Spearmon | Walter Dix | Nickel Ashmeade | Warren Weir | Alonso Edward (1/3) | Alonso Edward (2/3) | Alonso Edward (3/3) |
400 meetrit | Jeremy Wariner | Kirani James (1/2) | Kevin Borlée | LaShawn Merritt (1/3) | LaShawn Merritt (2/3) | Kirani James (2/2) | LaShawn Merritt (3/3) |
800 meetrit | David Rudisha (1/2) | David Rudisha (2/2) | Mohammed Aman (1/2) | Mohammed Aman (2/2) | Nijel Amos (1/2) | Nijel Amos (2/2) | Ferguson Cheruiyot Rotich |
1500 meetrit | Asbel Kiprop (1/3) | Nixon Chepseba | Silas Kiplagat (1/2) | Ayanleh Souleiman | Silas Kiplagat (2/2) | Asbel Kiprop (2/3) | Asbel Kiprop (3/3) |
5000 meetrit | Imane Merga (1/2) | Imane Merga (2/2) | Isiah Koech | Yenew Alamirew | Caleb Mwangangi Ndiku | Yomif Kejelcha | Hagos Gebrhiwet |
110 m tõkkejooks | David Oliver (1/3) | Dayron Robles | Aries Merritt | David Oliver (2/3) | Pascal Martinot-Lagarde | David Oliver (3/3) | Orlando Ortega |
400 m tõkkejooks | Bershawn Jackson (1/2) | David Greene | Javier Culson (1/2) | Javier Culson (2/2) | Michael Tinsley | Bershawn Jackson (2/2) | Kerron Clement |
3000 m takistusjooks | Paul Kipsiele Koech (1/3) | Paul Kipsiele Koech (2/3) | Paul Kipsiele Koech (3/3) | Conseslus Kipruto (1/2) | Jairus Kipchoge Birech (1/2) | Jairus Kipchoge Birech (2/2) | Conseslus Kipruto (2/2) |
Kaugushüpe | Dwight Phillips | Mitchell Watt | Aleksandr Menkov (1/2) | Aleksandr Menkov (2/2) | Godfrey Khotso Mokoena | Greg Rutherford | Fabrice Lapierre |
Kolmikhüpe | Teddy Tamgho | Phillips Idowu | Christian Taylor (1/5) | Christian Taylor (2/5) | Christian Taylor (3/5) | Christian Taylor (4/5) | Christian Taylor (5/5) |
Kõrgushüpe | Ivan Uhhov | Jesse Williams | Robert Grabarz | Bogdan Bondarenko | Mu‘taz ‘Īsá Barshim (1/2) | Mu‘taz ‘Īsá Barshim (2/2) | Erik Kynard |
Teivashüpe | Renaud Lavillenie (1/7) | Renaud Lavillenie (2/7) | Renaud Lavillenie (3/7) | Renaud Lavillenie (4/7) | Renaud Lavillenie (5/7) | Renaud Lavillenie (6/7) | Renaud Lavillenie (7/7) |
Kuulitõuge | Christian Cantwell | Dylan Armstrong | Reese Hoffa (1/2) | Ryan Whiting | Reese Hoffa (2/2) | Joe Kovacs | Tomas Walsh |
Kettaheide | Piotr Małachowski (1/3) | Virgilijus Alekna | Gerd Kanter (1/2) | Gerd Kanter (2/2) | Piotr Małachowski (2/3) | Piotr Małachowski (3/3) | Piotr Małachowski (4/4) |
Odavise | Andreas Thorkildsen | Matthias de Zordo | Vítězslav Veselý (1/2) | Vítězslav Veselý (2/2) | Thomas Röhler | Tero Pitkämäki | Jakub Vadlejch |
Naised
2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meetrit | Carmelita Jeter (1/2) | Carmelita Jeter (2/2) | Shelly-Ann Fraser-Pryce (1/3) | Shelly-Ann Fraser-Pryce (2/3) | Veronica Campbell-Brown | Shelly-Ann Fraser-Pryce (3/3) | Elaine Thompson |
200 meetrit | Allyson Felix (1/3) | Carmelita Jeter | Charonda Williams | Shelly-Ann Fraser-Pryce | Allyson Felix (2/3) | Allyson Felix (3/3) | Dafne Schippers |
400 meetrit | Allyson Felix | Amantle Montsho (1/3) | Amantle Montsho (2/3) | Amantle Montsho (3/3) | Novlene Williams-Mills | Francena McCorory | Stephenie Ann McPherson |
800 meetrit | Janeth Jepkosgei | Jennifer Meadows | Pamela Jelimo | Eunice Jepkoech Sum (1/3) | Eunice Jepkoech Sum (2/3) | Eunice Jepkoech Sum (3/3) | Caster Semenya |
1500 meetrit | Nancy Langat | Morgan Uceny | Abeba Aregawi | Abeba Aregawi | Jennifer Simpson | Sifan Hassan | Laura Muir |
5000 meetrit | Vivian Cheruiyot (1/3) | Vivian Cheruiyot (2/3) | Vivian Cheruiyot (3/3) | Meseret Defar | Mercy Cherono | Genzebe Dibaba | Almaz Ayana |
100 m tõkkejooks | Priscilla Lopes-Schliep | Danielle Carruthers | Dawn Harper (1/4) | Dawn Harper-Nelson (2/4) | Dawn Harper-Nelson (3/4) | Dawn Harper-Nelson (4/4) | Kendra Harrison |
400 m tõkkejooks | Kaliese Spencer (1/4) | Kaliese Spencer (2/4) | Kaliese Spencer (3/4) | Zuzana Hejnová (1/2) | Kaliese Spencer (4/4) | Zuzana Hejnová (2/2) | Cassandra Tate |
3000 m takistusjooks | Milcah Cheywa (1/4) | Milcah Cheywa (2/4) | Milcah Cheywa (3/4) | Milcah Cheywa (4/4) | Hiwot Ayalew | Virginia Nyambura | Ruth Jebet |
Kaugushüpe | Brittney Reese (1/2) | Brittney Reese (2/2) | Jelena Sokolova | Shara Proctor | Tianna Bartoletta (1/2) | Tianna Bartoletta (2/2) | Ivana Španović |
Kolmikhüpe | Yargelis Savigne | Olha Saladuhha | Olga Rõpakova | Caterine Ibargüen (1/4) | Caterine Ibargüen (2/4) | Caterine Ibargüen (3/4) | Caterine Ibargüen (4/4) |
Kõrgushüpe | Blanka Vlašić (1/2) | Blanka Vlašić (2/2) | Chaunté Lowe | Svetlana Školina | Maria Kutšina | Ruth Beitia (1/2) | Ruth Beitia (2/2) |
Teivashüpe | Fabiana Murer (1/2) | Silke Spiegelburg (1/3) | Silke Spiegelburg (2/3) | Silke Spiegelburg (3/3) | Fabiana Murer (2/2) | Nikoléta Kiriakopoúlou | Ekateríni Stefanídi |
Kuulitõuge | Nadzeja Astaptšuk | Valerie Adams (1/5) | Valerie Adams (2/5) | Valerie Adams (3/5) | Valerie Adams (4/5) | Christina Schwanitz | Valerie Adams (5/5) |
Kettaheide | Yarelys Barrios (1/2) | Yarelys Barrios (2/2) | Sandra Perković (1/5) | Sandra Perković (2/5) | Sandra Perković (3/5) | Sandra Perković (4/5) | Sandra Perković (5/5) |
Odavise | Barbora Špotáková (1/4) | Christina Obergföll (1/2) | Barbora Špotáková (2/4) | Christina Obergföll (2/2) | Barbora Špotáková (3/4) | Barbora Špotáková (4/4) | Madara Palameika |
Välislingid
- Ametlik koduleht (inglise keeles)
- v
- r
U18 MM · Maanteejooksu maailmameistrivõistlused · IAAF World Athletics Tour (finaal) · IAAF-i Kuldliiga · IAAF Grand Prix (finaal)