Csehszlovákia az 1968. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Csehszlovákia az olimpiai játékokon | |||||
Csehszlovákia zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHE | |||||
OOB | Csehszlovák Olimpiai Bizottság | ||||
1968. évi nyári olimpiai játékok Mexikóváros | |||||
Versenyzők | 121 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Bohumil Golián | ||||
Érmek 7. helyezés |
| ||||
Csehszlovákia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Cseh Királyság (1900–1912), Csehország (1994–), Szlovákia (1994–) |
Csehszlovákia a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 121 sportoló képviselte, akik összesen 13 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Rezková, MiloslavaMiloslava Rezková | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Duchková, MilenaMilena Duchková | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
1 Arany | Kůrka, JanJan Kůrka | Sportlövészet | Sportpuska fekvő |
1 Arany | Čáslavská, VěraVěra Čáslavská | Torna | Női talaj |
1 Arany | Čáslavská, VěraVěra Čáslavská | Torna | Női ugrás |
1 Arany | Čáslavská, VěraVěra Čáslavská | Torna | Női felemás korlát |
1 Arany | Čáslavská, VěraVěra Čáslavská | Torna | Női egyéni összetett |
2 Ezüst | Čáslavská, VěraVěra Čáslavská | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Čáslavská, VěraVěra Čáslavská Marianna Krajčírová Jána Kubičková-Posnerová Hana Lišková Bohumila Řimnáčová Miroslava Skleničková | Torna | Női csapat összetett |
3 Bronz | Daněk, LudvíkLudvík Daněk | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
3 Bronz | Zeman, MiroslavMiroslav Zeman | Birkózás | Kötöttfogás, 52 kg |
3 Bronz | Kment, PetrPetr Kment | Birkózás | Kötöttfogás, +97 kg |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Bohumil Golián Zdeněk Groessl Petr Kop Drahomír Koudelka Josef Musil Vladimír Petlák Antonín Procházka Pavel Schenk Josef Smolka František Sokol Jiří Svoboda Lubomír Zajíček | Röplabda | Férfi |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tomáš Jungwirth | 800 m | 1:48,72 | 3. | 17. | kiesett | ||||
Jozef Plachý | 1:48,65 | 2. | 16. | 1:45,96 | 3. | 3. | 1:45,99 | 5. | |
Josef Odložil | 1500 m | 3:47,49 | 4. | 8. | 3:52,53 | 5. | 5. | 3:48,69 | 8. |
Lubomír Nádeníček | 110 m gát | 14,18 | 5. | 22. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jaroslav Alexa | Magasugrás | 209 cm | 18.* | kiesett | |
Rudolf Hübner | 206 cm | 22.*** | kiesett | ||
Ludvík Daněk | Diszkoszvetés | 59,34 m | 7. | 62,92 m |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Eva Lehocká-Glesková | 100 m | 11,62 | 1. | 15.* | 11,29 | 2. | 4.* | 11,80 | 6. | 14. | kiesett | |
200 m | 24,08 | 5. | 27. | kiesett | ||||||||
Anna Chmelková | 400 m | 54,91 | 6. | 20. | kiesett | |||||||
Jaroslava Jehličková | 800 m | 2:08,96 | 3. | 13. | 2:13,59 | 8. | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mária Faithová-Mračnová | Magasugrás | 174 cm | 6. | 178 cm | 6. |
Miloslava Rezková | 174 cm | 9.** | 182 cm | ||
Jaroslava Valentová | 174 cm | 1. | 178 cm | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Miroslav Zeman | 52 kg | Leonel Duarte (POR) kétvállas | Mohamed Salem Mongued (RAU) 1-3 | Alex Børger (DIN) kétvállas | Sin Szangsik (Sin Sang-Sik) (KOR) 1-3 | Rolf Lacour (FRG) 3-1 | 1. mérkőzés Petar Kirov (BUL) 3-1 | |||
Jiří Švec | 63 kg | José Luis García (GUA) kétvállas | Nikólaosz Lazáru (GRE) kizárták | Fudzsimoto Hideo (JPN) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Vítězslav Mácha | 70 kg | Klaus Pohl (GDR) 3.5-0.5 | Mario Tovar (MEX) kétvállas | Gordon Garvie (CAN) kizárták | Gennady Sapunov (URS) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
Jiří Kormaník | 87 kg | Jean-Marie Chardonnens (SUI) 1-3 | Valentyin Olenyik (URS) 3-1 | Branislav Simić (YUG) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Petr Kment | +97 kg | Hasszan Bechara (LIB) kétvállas | erőnyerő | Bekir Aksu (TUR) kizárták | Constantin Buşoiu (RUM) 1-3 | Ragnar Svensson (SWE) kizárták | Anatolij Roscsin (URS) visszalépett | 1. mérkőzés Kozma István (HUN) visszalépett Hozott eredmény Anatolij Roscsin (URS) visszalépett |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Josef Engel | 63 kg | erőnyerő | Vehbi Akdağ (TUR) 3-1 | Samseddin Szajed-Abbaszi (IRN) kétvállas | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Václav Kozák | Egypárevezős | 7:59,93 | 4. | 7:49,93 | 3. | 8:01,81 | 4. | B | 7:45,81 | 3. | 9. |
Jaroslav Hellebrand Petr Krátký | Kétpárevezős | 7:10,35 | 2. | erőnyerő | nem ért célba | B | 7:25,14 | 6. | 12. | ||
Karel Kolesa Ivan Miluška Karel Kovář (kormányos) | Kormányos kettes | 9:02,98 | 4. | nem ért célba | kiesett | helyezetlen | |||||
Vladimír Jánoš Zdeněk Kuba Oldřich Svojanovský Karel Kolesa* Pavel Svojanovský Jan Wallisch Otakar Mareček Petr Čermák Milan Hurtala Jiří Pták (kormányos) | Nyolcas | 6:13,30 | 3. | 6:19,34 | 1. | A | 6:12,17 | 5. | 5. |
* - Milan Hurtala cseréje a döntőben
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Václav Mára | Kajak egyes 1000 m | 4:05,4 | 4. | 7. | 4:20,58 | 3. | 5. | 4:03,31 | 2. | 4. | 4:09,35 | 6. |
Jiří Čtvrtečka | Kenu egyes 1000 m | 4:28,3 | 3. | 3.* | erőnyerő | 4:40,74 | 4. | |||||
Rudolf Pěnkava Svatopluk Skarupský | Kenu kettes 1000 m | 4:31,3 | 6. | 11. | 4:20,19 | 2. | 2. | kizárták |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Iva Vávrová | Kajak egyes 500 m | 2:09,1 | 3. | 3. | erőnyerő | 2:14,78 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Petr Hladík | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Jan Smolík | 4:46:30 (+5:05) | 23. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Miloš Jelínek | Férfi egyéni | John Nicholson (AUS) Raúl Marcelo Vázquez (CUB) 11,40 | 1. | Omar Phakadze (URS) Ian Alsop (GBR) 11,26 | 2. | Serhiy Kravtsov (URS) Inoue Szandzsi (JPN) 10,87 | nem állt rajthoz | kiesett | helyezetlen | ||||||||||
Ivan Kučírek | Ian Alsop (GBR) Aubrey Bryce (GUY) 11,03 | 1. | Reginald Barnett (GBR) José Mercado (MEX) 11,38 | 1. | Dino Verzini (ITA) Jackie Simes (USA) 10,81 | 3. | Tim Mountford (USA) Gordon Johnson (AUS) 10,79 | 3. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Miloš Jelínek | Férfi egyéni | 1:06,52 | 15. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Ivan Kučírek Miloš Jelínek | Férfi kétüléses | Szovjetunió (URS) Igor Celovalnyikov Imants Bodnieks 10,14 | Hollandia (HOL) Jan Jansen Leijn Loevesijn 10,63, 9,88, 10,03 | kiesett | 5. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Jiří Daler | Férfi egyéni | 4:50,50 | 14. | kiesett | 14. | ||||||||||
Jiří Daler Pavel Kondr Milan Puzrla František Řezáč | Férfi csapat | Lengyelország (POL) Janusz Kierzkowski Wacław Latocha Wojciech Matusiak Rajmund Zieliński 4:23,77 | 4:21,88 | 1. | Dánia (DIN) Gunnar Asmussen Mogens Frey Jensen Per Lyngemark Reno Olsen 4:27,02 | 4:30,76 | 7. | kiesett | 5. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- D csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bulgária | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 3 | +8 | 5 |
Guatemala | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 4 |
Csehszlovákia | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 3 |
Thaiföld | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 19 | –18 | 0 |
Guatemala | 1–0 | Csehszlovákia |
---|---|---|
Stokes 28' Peña 82′ Torres 89′ | (1–0) Jegyzőkönyv | Pajerchin 88′ |
Jalisco stadion, Guadalajara Játékvezető: Romualdo Arppi Filho (BRA) Asszisztensek: Abel Aguilar Elizalde (MEX), Diego de Leo (MEX) |
Csehszlovákia | 2–2 | Bulgária |
---|---|---|
Jarabinský 25' Petráš 42' | (2–1) Jegyzőkönyv | Georgiev 44' Zsekov 77' |
Jalisco stadion, Guadalajara Játékvezető: Abel Aguilar Elizalde (MEX) Asszisztensek: Alfonso Gonzales Archundia (MEX), Felipe Buergo (MEX) |
Csehszlovákia | 8–0 | Thaiföld |
---|---|---|
Herbst 12' Petráš 17' 18' 67' Stratil 28' 34' Večerek 38' Krnáč 83' | (6–0) Jegyzőkönyv |
Jalisco stadion, Guadalajara Játékvezető: Felipe Buergo (MEX) Asszisztensek: Arturo Yamasaki (MEX), Marujama Josijuki (JPN) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 9. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Milena Duchková | Egyéni műugrás | 91,57 | 5. | 127,85 | 10. |
Egyéni toronyugrás | 51,61 | 3. | 109,59 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vladimír Kučera | Kisváltósúly | erőnyerő | Peter Tiepold (GDR) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Bohumil Němeček | Váltósúly | erőnyerő | Ivan Kiryakov (BUL) kizárták | kiesett | 17. | |||
Vojtech Stantien | Nagyváltósúly | erőnyerő | John Baldwin (USA) 0-5 | kiesett | 9. | |||
Jan Hejduk | Középsúly | erőnyerő | Nolberto Freitas (URG) RSC | Agustín Zaragoza (MEX) 1-4 | kiesett | 5. | ||
Josef Kapín | Félnehézsúly | Walter Facchinetti (ITA) 0-5 | kiesett | 17. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Pavel Kupka | Egyéni | 4:02 | 865 | 37. | 26–21 | 839 | 16. | 179 | 670 | 45. | 4:03,5 | 943 | 23. | 17:01,5 | 502 | 46. | 3819 | 41. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 19:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 2 | NDK (GDR) | |
(15–12, 15–17, 14–16, 15–11, 15–9) |
1968. október 16. 12:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–0, 10–15, 15–7, 15–7) |
1968. október 17. 19:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 2 | Japán (JPN) | |
(2–15, 3–15, 15–12, 15–12, 15–11) |
1968. október 19. 17:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 2 | Brazília (BRA) | |
(15–12, 15–10, 13–15, 13–15, 15–9) |
1968. október 20. 17:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 0 | Mexikó (MEX) | |
(15–10, 15–8, 15–8) |
1968. október 21. 10:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 2 | Bulgária (BUL) | |
(15–7, 10–15, 15–9, 4–15, 15–7) |
1968. október 23. 19:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 0 | Belgium (BEL) | |
(15–0, 15–4, 15–12) |
1968. október 24. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–5, 15–3, 12–15, 15–13) |
1968. október 25. 20:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–7, 15–4, 15–8) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 26 | 8 | 3,250 | 464 | 326 | 1,423 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 24 | 6 | 4,000 | 430 | 258 | 1,667 |
3 Bronz | Csehszlovákia (TCH) | 16 | 7 | 2 | 22 | 15 | 1,467 | 454 | 417 | 1,089 |
4. | NDK (GDR) | 15 | 6 | 3 | 22 | 12 | 1,833 | 449 | 374 | 1,201 |
5. | Lengyelország (POL) | 15 | 6 | 3 | 18 | 11 | 1,636 | 371 | 281 | 1,320 |
6. | Bulgária (BUL) | 13 | 4 | 5 | 16 | 17 | 0,941 | 379 | 385 | 0,984 |
7. | Egyesült Államok (USA) | 13 | 4 | 5 | 15 | 18 | 0,833 | 383 | 414 | 0,925 |
8. | Belgium (BEL) | 11 | 2 | 7 | 6 | 24 | 0,250 | 239 | 417 | 0,573 |
9. | Brazília (BRA) | 10 | 1 | 8 | 8 | 25 | 0,320 | 357 | 469 | 0,761 |
10. | Mexikó (MEX) | 9 | 0 | 9 | 6 | 27 | 0,222 | 289 | 474 | 0,610 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Csehszlovák női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–15, 15–7, 15–13, 15–7) |
1968. október 14. 12:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–8, 11–15, 15–9, 15–11) |
1968. október 15. 12:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 0 | Mexikó (MEX) | |
(15–8, 15–2, 16–14) |
1968. október 19. 17:00 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–7, 15–8, 15–7) |
1968. október 20. 10:00 | Csehszlovákia (TCH) | 3 – 2 | Peru (PER) | |
(7–15, 13–15, 15–9, 15–2, 15–3) |
1968. október 24. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–13, 15–7, 15–12) |
1968. október 25. 12:00 | Dél-Korea (KOR) | 3 – 1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–9, 15–9, 9–15, 15–11) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 14 | 7 | 0 | 21 | 3 | 7,000 | 333 | 194 | 1,716 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 13 | 6 | 1 | 19 | 3 | 6,333 | 318 | 147 | 2,163 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) | 12 | 5 | 2 | 15 | 11 | 1,364 | 324 | 304 | 1,066 |
4. | Peru (PER) | 10 | 3 | 4 | 12 | 15 | 0,800 | 306 | 327 | 0,936 |
5. | Dél-Korea (KOR) | 10 | 3 | 4 | 11 | 14 | 0,786 | 276 | 305 | 0,905 |
6. | Csehszlovákia (TCH) | 10 | 3 | 4 | 11 | 15 | 0,733 | 307 | 308 | 0,997 |
7. | Mexikó (MEX) | 8 | 1 | 6 | 7 | 18 | 0,389 | 215 | 338 | 0,636 |
8. | Egyesült Államok (USA) | 7 | 0 | 7 | 4 | 21 | 0,190 | 197 | 353 | 0,558 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 6. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Ladislav Falta | Gyorstüzelő pisztoly | 587 | 10. |
Lubomír Nácovský | 588 | 7. | |
Hynek Hromada | Szabadpisztoly | 550 | 14. |
Jaroslav Veselý | 544 | 27. | |
Rudolf Pojer | Sportpuska, fekvő | 594 | 14. |
Jan Kůrka | 598 | ||
Sportpuska, összetett | 1136 | 29. | |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1133 | 12. | |
Ondrej Šima | 1121 | 18. | |
Jaroslav Navrátil | Sportpuska, összetett | 1127 | 39. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ondrej Hekel | 67,5 kg | 120,0 | 12. | 120,0 | 8. | 150,0 | 10. | 390,0 | 9. |
Miloslav Kolařík | 75 kg | 140,0 | 3. | 127,5 | 7. | 162,5 | 10. | 430,0 | 7. |
Hans Zdražila | 82,5 kg | 135,0 | 14. | 147,5 | 1. | 180,0 | 5. | 462,5 | 6. |
Vítězslav Országh | 90 kg | 157,5 | 5. | 130,0 | 13. | 175,0 | 11. | 462,5 | 8. |
Torna
Bővebben: Torna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
František Bočko | Talaj | 18,65 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 18. | kiesett | ||
Korlát | 18,70 | 35. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,65 | 33. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,15 | 38. | kiesett | ||
Lólengés | 18,30 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,00 | 22. | |||
Jiří Fejtek | Talaj | 18,40 | 28. | kiesett | |
Ugrás | 18,50 | 23. | kiesett | ||
Korlát | 18,10 | 69. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 46. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,75 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 19,00 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,20 | 20. | |||
Václav Kubíčka | Talaj | 18,80 | 11. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 18. | kiesett | ||
Korlát | 19,70 | 7. | 18,950 | 6. | |
Nyújtó | 18,55 | 41. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,30 | 28. | kiesett | ||
Lólengés | 17,90 | 45. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,30 | 19. | |||
Bohumil Mudřík | Talaj | 18,40 | 28. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 18. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 26. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 46. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,35 | 77. | kiesett | ||
Lólengés | 18,35 | 29. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,95 | 28. | |||
Miloslav Netušil | Talaj | 18,60 | 18. | kiesett | |
Ugrás | 18,10 | 60. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 15. | kiesett | ||
Nyújtó | 16,75 | 101. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,05 | 44. | kiesett | ||
Lólengés | 18,85 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,40 | 37. | |||
Václav Skoumal | Talaj | 18,55 | 21. | kiesett | |
Ugrás | 18,45 | 27. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,00 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,90 | 52. | kiesett | ||
Lólengés | 16,75 | 85. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,25 | 38.* | |||
František Bočko Jiří Fejtek Václav Kubíčka Bohumil Mudřík Miloslav Netušil Václav Skoumal | Csapat összetett | 557,10 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Věra Čáslavská | Talaj | 19,55 | 2. | 19,675 | * |
Ugrás | 19,75 | 1. | 19,775 | ||
Felemás korlát | 19,50 | 1. | 19,650 | ||
Gerenda | 19,45 | 2. | 19,575 | ||
Egyéni összetett | 78,25 | ||||
Marianna Krajčírová | Talaj | 19,10 | 7. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 3. | 19,475 | 4. | |
Felemás korlát | 18,65 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | 18,65 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,85 | 9.* | |||
Jána Kubičková-Posnerová | Talaj | 19,00 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 13. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,35 | 28. | kiesett | ||
Gerenda | 18,70 | 18. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,05 | 15. | |||
Hana Lišková | Talaj | 18,90 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 13. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,90 | 12. | kiesett | ||
Gerenda | 18,85 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,65 | 11. | |||
Bohumila Řimnáčová | Talaj | 19,15 | 5. | 19,325 | 5.* |
Ugrás | 18,70 | 24. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,30 | 2. | 19,350 | 4. | |
Gerenda | 18,85 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,00 | 7.* | |||
Miroslava Skleničková | Talaj | 18,80 | 17. | kiesett | |
Ugrás | 19,35 | 6. | 19,325 | 6. | |
Felemás korlát | 19,10 | 5. | 18,200 | 6. | |
Gerenda | 18,60 | 23. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,85 | 9.* | |||
Věra Čáslavská Marianna Krajčírová Jána Kubičková-Posnerová Hana Lišková Bohumila Řimnáčová Miroslava Skleničková | Csapat összetett | 382,20 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Oľga Kozičová | 100 m gyors | 1:03,3 | 3. | 14.** | 1:02,6 | 4. | 11.* | kiesett | |
200 m gyors | 2:16,1 | 2. | 8. | 2:16,0 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Források
- Czechoslovakia at the 1968 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap