Férfi 110 méteres gátfutás a XXIX. nyári olimpián |
|
Dayron Robles vezeti a mezőnyt a 110 m gát döntőjében |
Adatok |
Helyszín | Pekingi Nemzeti Stadion |
Dátum | augusztus 18–21. |
Versenyzők | 43 résztvevő 33 nemzetből |
Érmesek |
|
|
|
A 2008. évi nyári olimpiai játékok férfi 110 méteres gátfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 18. és 21. között rendezték a Pekingi Nemzeti Stadionban.
A kvalifikáció során az A-szint 13,55 másodperc, míg a B-szint 13,72 másodperc volt.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi 110 méteres gátfutásban:
A versenyen új rekord nem született.
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- q: továbbjutás időeredmény alapján
- DNS: nem indult a futamon
- DNF: nem ért célba
| - DSQ: kizárás
- PB: egyéni legjobbja
- SB: 2008-ban addigi legjobb eredménye
- NR: országos rekord
|
Előfutam
Minden futam első négy helyezettje automatikusan a negyeddöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 futó jutott tovább.
H | F | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | 2 | David Oliver | Egyesült Államok (USA) | 13,30 | Q |
2. | 3 | Paulo Villar | Kolumbia (COL) | 13,37 | Q, SB |
3. | 3 | Ryan Brathwaite | Barbados (BAR) | 13,38 | Q, NR |
4. | 1 | Dayron Robles | Kuba (CUB) | 13,39 | Q |
5. | 2 | Jackson Quiñónez | Spanyolország (ESP) | 13,41 | Q |
6. | 4 | David Payne | Egyesült Államok (USA) | 13,42 | Q |
7. | 3 | Petr Svoboda | Csehország (CZE) | 13,43 | Q |
8. | 2 | Shamar Sands | Bahama-szigetek (BAH) | 13,45 | Q |
9. | 6 | Konsztandínosz Duvalídisz | Görögország (GRE) | 13,49 | Q, NR |
10. | 2 | Gregory Sedoc | Hollandia (NED) | 13,50 | Q, SB |
11. | 4 | Ladji Doucouré | Franciaország (FRA) | 13,52 | Q |
12. | 5 | Artur Noga | Lengyelország (POL) | 13,53 | Q |
12. | 3 | Si Tung-peng | Kína (CHN) | 13,53 | Q |
14. | 6 | Marcel van der Westen | Hollandia (NED) | 13,54 | Q |
15. | 6 | Allan Scott | Nagy-Britannia (GBR) | 13,56 | Q |
15. | 1 | Andy Turner | Nagy-Britannia (GBR) | 13,56 | Q |
17. | 1 | Csi Vej | Kína (CHN) | 13,57 | Q |
18. | 4 | Selim Nurudeen | Nigéria (NGR) | 13,58 | Q, PB |
19. | 5 | Igor Peremota | Oroszország (RUS) | 13,59 | Q |
19. | 3 | Ronald Forbes | Kajmán-szigetek (CAY) | 13,59 | q, NR |
21. | 1 | Richard Phillips | Jamaica (JAM) | 13,60 | Q |
21. | 6 | Samuel Coco-Viloin | Franciaország (FRA) | 13,60 | Q |
23. | 5 | Kiss Dániel | Magyarország (HUN) | 13,61 | Q, SB |
23. | 4 | Maurice Wignall | Jamaica (JAM) | 13,61 | Q, SB |
25. | 6 | Mohammed edz-Dzavádi | Katar (QAT) | 13,64 | q, SB |
26. | 2 | I Dzsongdzsun | Dél-Korea (KOR) | 13,65 | q |
27. | 2 | Mikel Thomas | Trinidad és Tobago (TRI) | 13,69 | q, SB |
28. | 3 | Héctor Cotto | Puerto Rico (PUR) | 13,72 | q |
29. | 6 | Davit Ilariani | Grúzia (GEO) | 13,75 | q |
30. | 3 | Dudley Dorival | Haiti (HAI) | 13,78 | q, SB |
31. | 5 | Anselmo da Silva | Brazília (BRA) | 13,81 | Q |
32. | 2 | Damjan Zlatnar | Szlovénia (SLO) | 13,84 | q |
33. | 4 | Makszim Linsa | Fehéroroszország (BLR) | 13,86 | |
34. | 4 | Stanislav Sajdok | Csehország (CZE) | 13,89 | |
35. | 1 | Jevgenyij Boriszov | Oroszország (RUS) | 13,90 | |
36. | 5 | Joseph-Berlioz Randriamihaja | Madagaszkár (MAD) | 13,91 | |
37. | 4 | Naito Maszato | Japán (JPN) | 13,96 | |
38. | 1 | Oleg Normatov | Üzbegisztán (UZB) | 14,00 | |
39. | 1 | Juraj Grabušić | Horvátország (CRO) | 14,18 | |
40. | 3 | Abdul Rashid | Pakisztán (PAK) | 14,52 | |
| 6 | Liu Hsziang | Kína (CHN) | DNF | |
| 5 | Terrence Trammell | Egyesült Államok (USA) | DNF | |
| 5 | Staņislavs Olijars | Lettország (LAT) | DNS | |
Negyeddöntő
Minden futam első három helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó jutott tovább.
H | F | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | 4 | David Oliver | Egyesült Államok (USA) | 13,16 | Q |
2. | 2 | Dayron Robles | Kuba (CUB) | 13,19 | Q |
3. | 1 | David Payne | Egyesült Államok (USA) | 13,24 | Q |
4. | 2 | Artur Noga | Lengyelország (POL) | 13,36 | Q, PB |
4. | 3 | Maurice Wignall | Jamaica (JAM) | 13,36 | Q, SB |
6. | 4 | Ladji Doucouré | Franciaország (FRA) | 13,39 | Q |
7. | 1 | Petr Svoboda | Csehország (CZE) | 13,41 | Q |
8. | 1 | Si Tung-peng | Kína (CHN) | 13,42 | Q |
9. | 2 | Gregory Sedoc | Hollandia (NED) | 13,43 | Q, SB |
10. | 3 | Ryan Brathwaite | Barbados (BAR) | 13,44 | Q |
11. | 3 | Paulo Villar | Kolumbia (COL) | 13,46 | Q |
11. | 1 | Konsztandínosz Duvalídisz | Görögország (GRE) | 13,46 | q, NR |
13. | 4 | Jackson Quiñónez | Spanyolország (ESP) | 13,47 | Q |
14. | 1 | Richard Phillips | Jamaica (JAM) | 13,48 | q, SB |
14. | 3 | Marcel van der Westen | Hollandia (NED) | 13,48 | q |
16. | 2 | Samuel Coco-Viloin | Franciaország (FRA) | 13,51 | q |
17. | 2 | Andy Turner | Nagy-Britannia (GBR) | 13,53 | |
18. | 2 | I Dzsongdzsun | Dél-Korea (KOR) | 13,55 | NR |
18. | 2 | Shamar Sands | Bahama-szigetek (BAH) | 13,55 | |
20. | 1 | Mikel Thomas | Trinidad és Tobago (TRI) | 13,62 | PB |
21. | 3 | Kiss Dániel | Magyarország (HUN) | 13,63 | |
22. | 4 | Selim Nurudeen | Nigéria (NGR) | 13,66 | |
22. | 3 | Allan Scott | Nagy-Britannia (GBR) | 13,66 | |
24. | 1 | Igor Peremota | Oroszország (RUS) | 13,70 | |
25. | 3 | Dudley Dorival | Haiti (HAI) | 13,71 | SB |
26. | 4 | Ronald Forbes | Kajmán-szigetek (CAY) | 13,72 | |
27. | 1 | Héctor Cotto | Puerto Rico (PUR) | 13,73 | |
28. | 2 | Davit Ilariani | Grúzia (GEO) | 13,74 | |
29. | 4 | Csi Vej | Kína (CHN) | 13,80 | |
30. | 4 | Anselmo da Silva | Brazília (BRA) | 13,84 | |
| 4 | Damjan Zlatnar | Szlovénia (SLO) | DNS | |
| 3 | Mohammed edz-Dzavádi | Katar (QAT) | DSQ | |
Elődöntő
Mindkét futam első négy helyezettje jutott a döntőbe.
H | F | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | 1 | Dayron Robles | Kuba (CUB) | 13,12 | Q |
2. | 1 | David Payne | Egyesült Államok (USA) | 13,21 | Q, SB |
3. | 1 | Ladji Doucouré | Franciaország (FRA) | 13,22 | Q, SB |
4. | 2 | David Oliver | Egyesült Államok (USA) | 13,31 | Q |
5. | 2 | Artur Noga | Lengyelország (POL) | 13,34 | Q, PB |
6. | 2 | Jackson Quiñónez | Spanyolország (ESP) | 13,40 | Q, SB |
6. | 2 | Maurice Wignall | Jamaica (JAM) | 13,40 | Q |
8. | 2 | Si Tung-peng | Kína (CHN) | 13,42 | |
9. | 1 | Richard Phillips | Jamaica (JAM) | 13,43 | Q, SB |
10. | 2 | Marcel van der Westen | Hollandia (NED) | 13,45 | |
11. | 1 | Konsztandínosz Duvalídisz | Görögország (GRE) | 13,55 | |
12. | 2 | Ryan Brathwaite | Barbados (BAR) | 13,59 | |
13. | 1 | Gregory Sedoc | Hollandia (NED) | 13,60 | |
13. | 1 | Petr Svoboda | Csehország (CZE) | 13,60 | |
15. | 2 | Samuel Coco-Viloin | Franciaország (FRA) | 13,65 | |
16. | 1 | Paulo Villar | Kolumbia (COL) | 13,85 | |
Döntő
A döntőt augusztus 21-én futották.
Források
- Athletics at the 2008 Beijing Summer Games: Men's 110 metres Hurdles (angol nyelven). sports-reference.com. [2008. december 1-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. június 27.)
- 2008 Official Results Book (angol nyelven) (PDF) pp. 119–138. la84foundation.org. [2012. augusztus 26-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2011. június 28.)
Sablon:Férfi 110 m gátfutás olimpiai bajnokai A férfi 110 méteres gátfutás olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap