Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 27 lipca 2017 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 37 | ||
Liczba sportowców | 42 | ||
Złoty medal | Anton Czupkow | ||
Srebrny medal | Yasuhiro Koseki | ||
Brązowy medal | Ippei Watanabe |
200 m stylem klasycznym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i półfinały miały miejsce 27 lipca, a finał 28 lipca.
Mistrzem świata został Rosjanin Anton Czupkow, czasem 2:06,96 poprawiając rekordy mistrzostw i Europy, ustanowione przez niego w półfinale. Pozostałe miejsca na podium zajęli Japończycy: Yasuhiro Koseki (2:07,29) zdobył srebro, a rekordzista świata Ippei Watanabe wywalczył brąz, uzyskawszy czas 2:07,47.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Ippei Watanabe | 2:06,67 | Tokio | 29 stycznia 2017 |
Rekord mistrzostw świata | Dániel Gyurta | 2:07,23 | Barcelona | 2 sierpnia 2013 |
Rekord świata juniorów | Anton Czupkow | 2:09,64 | Kazań | 6 sierpnia 2015 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodnik | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
27 lipca | półfinał 2 | Anton Czupkow | 2:07,14 | CR |
28 lipca | finał | Anton Czupkow | 2:06,96 | CR |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2017 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodnik | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Watanabe, IppeiIppei Watanabe | Japonia | 2:06,67 | Tokio | 01-27 !27 stycznia |
2. | Koseki, YasuhiroYasuhiro Koseki | Japonia | 2:07,18 | Nagoja | 04-16 !16 kwietnia |
3. | Cordes, KevinKevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:07,41 | Indianapolis | 06-28 !28 czerwca |
4. | Czupkow, AntonAnton Czupkow | Rosja | 2:07,46 | Canet-en-Roussillon | 06-18 !18 czerwca |
5. | Persson, ErikErik Persson | Szwecja | 2:07,85 | Sztokholm | 04-08 !8 kwietnia |
6. | Chomienko, IljaIlja Chomienko | Rosja | 2:08,09 | Moskwa | 04-11 !11 kwietnia |
7. | Prigoda, KiriłłKiriłł Prigoda | Rosja | 2:08,11 | Moskwa | 04-11 !11 kwietnia |
8. | Fink, NicolasNicolas Fink | Stany Zjednoczone | 2:08,63 | Indianapolis | 06-28 !28 czerwca |
9. | Wilson, AndrewAndrew Wilson | Stany Zjednoczone | 2:08,64 | Indianapolis | 06-28 !28 czerwca |
10. | Koch, MarcoMarco Koch | Niemcy | 2:08,69 | Berlin | 06-16 !16 czerwca |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 27 lipca o 10:28[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 5 | Czupkow, AntonAnton Czupkow | Rosja | 2:08,23 | Q |
2. | 3 | 3 | Murdoch, RossRoss Murdoch | Wielka Brytania | 2:08,98 | Q |
3. | 4 | 4 | Watanabe, IppeiIppei Watanabe | Japonia | 2:09,30 | Q |
4. | 4 | 6 | Qin Haiyang | Chiny | 2:09,39 | Q, WJ |
5. | 3 | 4 | Cordes, KevinKevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:09,47 | Q |
6. | 3 | 6 | Pizzini, LucaLuca Pizzini | Włochy | 2:09,86 | Q |
7. | 5 | 6 | Fink, NicholasNicholas Fink | Stany Zjednoczone | 2:09,90 | Q |
8. | 5 | 2 | Wilson, MatthewMatthew Wilson | Australia | 2:09,98 | Q |
9. | 4 | 2 | Mao Feilian | Chiny | 2:10,01 | Q |
10. | 5 | 5 | Bałandin, DmitrijDmitrij Bałandin | Kazachstan | 2:10,18 | Q |
11. | 3 | 5 | Persson, ErikErik Persson | Szwecja | 2:10,21 | Q |
12. | 5 | 4 | Koseki, YasuhiroYasuhiro Koseki | Japonia | 2:10,38 | Q |
13. | 5 | 3 | Koch, MarcoMarco Koch | Niemcy | 2:10,40 | Q |
14. | 4 | 3 | Chomienko, IljaIlja Chomienko | Rosja | 2:10,43 | Q |
15. | 3 | 7 | Kamminga, ArnoArno Kamminga | Holandia | 2:11,00 | Q |
4 | 8 | Käser, YannickYannick Käser | Szwajcaria | Q, | ||
17. | 3 | 2 | Gyurta, DánielDániel Gyurta | Węgry | 2:11,28 | |
18. | 5 | 7 | Wilby, JamesJames Wilby | Wielka Brytania | 2:11,51 | |
19. | 5 | 1 | Claverie, CarlosCarlos Claverie | Wenezuela | 2:11,71 | |
20. | 3 | 1 | Quinn, NicholasNicholas Quinn | Irlandia | 2:12,15 | |
21. | 5 | 8 | Titenis, GiedriusGiedrius Titenis | Litwa | 2:12,37 | |
22. | 4 | 7 | Mattsson, MattiMatti Mattsson | Finlandia | 2:12,66 | |
23. | 5 | 0 | de Lara, MiguelMiguel de Lara | Meksyk | 2:13,35 | |
24. | 4 | 9 | Szymanowicz, IljaIlja Szymanowicz | Białoruś | 2:13,46 | |
25. | 4 | 0 | Rothbauer, ChristopherChristopher Rothbauer | Austria | 2:13,61 | |
26. | 4 | 1 | Simon, ThiagoThiago Simon | Brazylia | 2:14,23 | |
27. | 3 | 8 | Carnol, LaurentLaurent Carnol | Luksemburg | 2:14,87 | |
28. | 2 | 7 | Chao Man Hou | Makau | 2:15,41 | |
29. | 2 | 4 | Lee Hsuan-yen | Chińskie Tajpej | 2:15,94 | |
30. | 3 | 9 | Bobrovs, DaniilsDaniils Bobrovs | Łotwa | 2:16,86 | |
31. | 2 | 6 | El-Kamash, YoussefYoussef El-Kamash | Egipt | 2:17,43 | |
32. | 2 | 2 | Petraszow, DenisDenis Petraszow | Kirgistan | 2:18,43 | |
33. | 5 | 9 | Kim Jae-youn | Korea Południowa | 2:18,65 | |
34. | 3 | 0 | Murillo, JorgeJorge Murillo | Kolumbia | 2:19,05 | |
35. | 2 | 1 | Sanes, AdrielAdriel Sanes | Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | 2:20,92 | |
36. | 2 | 0 | Al-Wir, AmroAmro Al-Wir | Jordania | 2:23,09 | |
37. | 2 | 8 | Herrera, ArnoldoArnoldo Herrera | Kostaryka | 2:24,57 | |
38. | 1 | 3 | Saint-Upery, SantiagoSantiago Saint-Upery | Urugwaj | 2:26,35 | |
39. | 1 | 4 | Gomes, FelipeFelipe Gomes | Malawi | 2:28,94 | |
40. | 1 | 5 | Borgards, OttoOtto Borgards | Salwador | 2:30,73 | |
41. ! | 2 | 3 | Elloumi, WassimWassim Elloumi | Tunezja | 9:99,99 ! | DNS |
41. ! | 2 | 5 | Sweeney, AyrtonAyrton Sweeney | Południowa Afryka | 9:99,99 ! | DNS |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 27 lipca o 18:14[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Murdoch, RossRoss Murdoch | Wielka Brytania | 2:07,72 | Q |
2. | 7 | Koseki, YasuhiroYasuhiro Koseki | Japonia | 2:07,80 | Q |
3. | 1 | Chomienko, IljaIlja Chomienko | Rosja | 2:08,58 | Q |
4. | 6 | Wilson, MatthewMatthew Wilson | Australia | 2:08,64 | Q |
5. | 3 | Pizzini, LucaLuca Pizzini | Włochy | 2:08,95 | |
6. | 2 | Bałandin, DmitrijDmitrij Bałandin | Kazachstan | 2:09,69 | |
7. | 5 | Qin Haiyang | Chiny | 2:10,14 | |
8. | 8 | Käser, YannickYannick Käser | Szwajcaria | 2:12,19 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Czupkow, AntonAnton Czupkow | Rosja | 2:07,14 | Q, CR, |
2. | 5 | Watanabe, IppeiIppei Watanabe | Japonia | 2:07,44 | Q |
3. | 3 | Cordes, KevinKevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:08,40 | Q |
4. | 6 | Fink, NicholasNicholas Fink | Stany Zjednoczone | 2:08,80 | Q |
5. | 7 | Persson, ErikErik Persson | Szwecja | 2:09,58 | |
6. | 1 | Koch, MarcoMarco Koch | Niemcy | 2:09,61 | |
7. | 2 | Mao Feilian | Chiny | 2:09,63 | |
8. | 8 | Kamminga, ArnoArno Kamminga | Holandia | 2:09,94 |
Finał
Finał odbył się 28 lipca o 18:55[4].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Czupkow, AntonAnton Czupkow | Rosja | 2:06,96 | CR, |
2. ! | 6 | Koseki, YasuhiroYasuhiro Koseki | Japonia | 2:07,29 | |
3. ! | 5 | Watanabe, IppeiIppei Watanabe | Japonia | 2:07,47 | |
4. | 3 | Murdoch, RossRoss Murdoch | Wielka Brytania | 2:08,12 | |
5. | 8 | Fink, NicholasNicholas Fink | Stany Zjednoczone | 2:08,56 | |
6. | 2 | Cordes, KevinKevin Cordes | Stany Zjednoczone | 2:08,68 | |
7. | 7 | Chomienko, IljaIlja Chomienko | Rosja | 2:09,18 | |
8. | 1 | Wilson, MatthewMatthew Wilson | Australia | 2:10,37 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2017-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. FINA. [dostęp 2017-07-17]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2017-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2017-07-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-29)]. (ang.).