Friidrett under Sommer-OL 2008 – 4 × 400 meter stafett kvinner
Friidrett ved Sommer-OL 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Kvinnenes 4 x 400 meter stafett under Sommer-OL 2008 fant sted den 22. til 23. august 2008 på Beijing National Stadium.
Russland som opprinnelig vant sølvmedaljene ble fratatt disse da Anastasija Kapatsjinskaja ble dopingtatt i forbindelse retestingen av prøver fra OL i 2008.[1]
Resultater
Kvalifisering
Heat | Bane | Nasjon | Utøvere | Resultater | Noter |
---|---|---|---|---|---|
2 | 7 | USA | Mary Wineberg, Monique Henderson, Natasha Hastings, Sanya Richards | 3.22,45 | Q, SB |
2 | 3 | Jamaica | Novelene Williams, Shereefa Lloyd, Bobby-Gaye Wilkins, Shericka Williams | 3.22,60 | Q, SB |
2 | 6 | Belarus | Yulyana Yushchanka, Iryna Khliustava, Ilona Usovich, Svjatlana Usovitsj | 3.22,78 | Q, SB |
1 | 3 | Russland | Jelena Migunova, Tatjana Vesjkurova, Ljudmila Litvinova, Tatjana Firova | 3.23,71 | Q, SB |
2 | 2 | Nigeria | Folashade Abugan, Joy Amechi Eze, Oluoma Nwoke, Ajoke Odumosu | 3.24,10 | q, SB |
1 | 7 | Cuba | Roxana Díaz, Zulia Calatayud, Susana Clement, Indira Terrero | 3.25,46 | Q, SB |
1 | 5 | Storbritannia | Nicola Sanders, Kelly Sotherton, Marilyn Okoro, Christine Ohuruogu | 3.25,48 | Q, SB |
1 | 6 | Tyskland | Jonna Valesca Tilgner, Sorina Nwachukwu, Florence Ekpo-Umoh, Claudia Hoffmann | 3.25,55 | q, SB |
2 | 4 | Frankrike | Phara Anacharsis, Thelia Sigere, Solen Desert, Virginie Michanol | 3.26,61 | SB |
1 | 8 | Ukraina | Oksana Shcherbak, Tetyana Petlyuk, Kseniya Karandyuk, Nataliya Pyhyda | 3.27,44 | |
1 | 2 | Polen | Monika Bejnar, Jolanta Wojcik, Anna Jesien, Grażyna Prokopek | 3.28,23 | |
1 | 4 | India | Geetha Satti, Manjeet Kaur, Chithra Kulathummuriyil Soman, Mandeep Kaur | 3.28,83 | |
2 | 9 | Brasil | Maria Laura Almirao, Josiane Tito, Emmily Pinheiro, Lucimar Teodoro | 3.30,10 | |
2 | 5 | Mexico | Ruth Grajeda, Gabriela Medina, Nallely Vela, Zudikey Rodriguez | 3.30,36 | |
1 | 9 | Japan | Satomi Kubokura, Asami Tanno, Mayu Kida, Sayaka Aoki | 3.30,52 | SB |
2 | 8 | Kina | Han Ling, Chen Jingwen, Wang Jinping, Tang Xiaoyin | 3.30,77 |
Finale
Nr. | Bane | Nasjon | Utøvere | Resultater | Noter |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | USA | Mary Wineberg, Allyson Felix, Monique Henderson, Sanya Richards | 3.18,54 | SB |
02 | 7 | Jamaica | Novelene Williams, Shereefa Lloyd, Rosemarie Whyte, Shericka Williams | 3.20,40 | SB |
03 | 9 | Storbritannia | Christine Ohuruogu, Kelly Sotherton, Marilyn Okoro, Nicola Sanders | 3.22,68 | SB |
4 | 6 | Cuba | Roxana Díaz, Zulia Calatayud, Susana Clement, Indira Terrero | 3.23,21 | NR |
5 | 2 | Nigeria | Joy Amechi Eze, Folashade Abugan, Oluoma Nwoke, Ajoke Odumosu | 3.23,74 | SB |
6 | 3 | Tyskland | Jonna Valesca Tilgner, Sorina Nwachukwu, Florence Ekpo-Umoh, Claudia Hoffmann | 3.28,45 | |
DSQ | 5 | Russland | Julija Gusjtsjina, Ljudmila Litvinova, Tatjana Firova, Anastasija Kapatsjinskaja | (3.18,82) | DSQ[1][2] |
DSQ | 8 | Belarus | Anna Kozak, Iryna Khliustava, Ilona Usovitsj, Svjatlana Usovitsj | (3.21,85) | DSQ[3] |
Referanser
Eksterne lenker
- Resultater Arkivert 13. mars 2009 hos Wayback Machine. på sports-reference.com